Японська екологічна технологія Poly-Glu для очищення води в критичних умовах
Наслідки підриву Каховської ГЕС на 470-й день війни відчує вся Україна, але перш за все – південь України. Постраждає питне водопостачання, зрошення, аграрне виробництво, існує загроза для підприємств, які потребують значні обсяги води. Тому технології очищення води в критичних умовах є надважливими.
Особливо великий вплив буде на Дніпропетровську область, оскільки Каховське водосховище є основним джерелом водопостачання для Кривого Рогу та Марганецького району. Тому потрібно шукати альтернативні джерела, які мінімізуватимуть ризики. Також серйозно постраждають Херсонська і Запорізька області, а частково – Миколаївщина. Сотні міст і сіл у Херсонській та Запорізькій областях не матимуть питної та технічної води, яку брали з Дніпра. У Миколаївській області вже страждає Миколаїв через нестачу води, оскільки до російського нападу місто використовувало саме дніпровську воду через водозабір у Херсонській області. У Дніпропетровській області вода з Каховського водосховища є життєво важливим джерелом для Кривого Рогу та південної частини регіону. Прибережне місто Нікополь повністю залежить від води з Каховського водосховища. Також всі містечка та селища, що оточують ці два міста, також нерозривно пов’язані з Каховським водосховищем.

Необхідно знайти шляхи вирішення цієї кризи. Потрібні негайні заходи та відповідальність з боку усіх зацікавлених сторін. І знову, тільки спільними зусиллями ми зможемо забезпечити необхідне водопостачання та зберегти життя. Ми повинні почути голоси тих, хто страждає від путінського екоциду, і діяти рішуче. Час на рішення вичерпується, тож не дарма кажуть, що вода – це життя. Вона є нашою спільною відповідальністю, і тільки разом ми зможемо знайти вихід із цієї надскрутної ситуації
У таких складних умовах застосування флокулянта Poly-Glu стає можливим рішенням в такій критичній ситуації
Що таке флокулянт Poly-Glu
Соєві боби під час ферментації утворюють клейку пасту, відому як натто, яка часто використовується як популярний інгредієнт японської кухні. Бактеріальна ферментація, яка відбувається при виробництві цієї клейкої речовини, виробляє поліглутамінову кислоту. Цей клас амінокислот можна використовувати для розробки високополімерного флокулянта PGα21Ca. Це складна біомолекула, що складається з сульфату кальцію, карбонату кальцію, карбонату натрію, сульфату алюмінію і (найважливіше) поліглутамінової кислоти.

Компанія Nippon Poly-Glu Co., Ltd. розробила і вивела на ринок PGα21Ca, засіб для очищення води з використанням липкого компоненту натто. При додаванні PGα21Ca до стічних вод і перемішуванні, PGα21Ca коагулює осад у воді. Згустки мулу (відомі як флокули) можна легко видалити з води, в результаті чого вода стає гігієнічно чистою.
Флокулянти – це багатофункціональні високополімерні сполуки, призначені для полегшення процесу обробки та очищення води. Вони відіграють життєво важливу роль у коагуляції та флокуляції, допомагаючи видаляти домішки та зважені частинки з водних джерел. Індукуючі утворення більших і важчих частинок, флокулянти сприяють їх легкому видаленню шляхом відстоювання або фільтрації.

PGα21Ca – багатофункціональний високополімерний флокулянт на органічній основі – ферментованих соєвих бобах
PGa21 Ca – це різновид флокулянтів, який має як органічні, так і неорганічні характеристики флокулянтів. Він складається з органічної зшитої поліглутамінової кислоти та неорганічних речовин, таких як сполуки кальцію. У порівнянні з іншими флокулянтами, він має багатофункціональну дію, тому його можна використовувати для очищення різних типів забруднених та стічних вод.

Як працює Poly-Glu та який ефект
PGα21Ca – це безпечний та екологічно чистий в’яжучий агент (зазвичай у вигляді білого порошку), який коагулює з твердими частинками, присутніми в рідині, наприклад, у воді. При додаванні в забруднену воду він легко зв’язується з усіма забрудненнями, присутніми в рідині, і завдяки збільшеній вазі цих твердих частинок осідає на дно відповідної ємності.
Nippon Poly-Glu Co., Ltd. зразокВидалення забруднень
Флокулянти можуть допомогти Україні боротися з наявністю різних забруднювачів у водних джерелах. Незалежно від того, чи це осад, важкі метали або біологічні агенти, флокулянти допомагають їх видаляти, зменшуючи ризики для здоров’я, пов’язані із забрудненою питною водою.
Економія води
Флокулянти забезпечують ефективну очистку води, мінімізуючи її втрати під час процесу очищення. Полегшуючи видалення домішок за коротший проміжок часу, ці хімічні речовини сприяють збереженню водних ресурсів, особливо під час їх дефіциту, спричиненого конфліктом.
Реагування на надзвичайні ситуації
Флокулянти пропонують практичне і економічно ефективне рішення для боротьби із забрудненням води в надзвичайних ситуаціях. В умовах триваючого конфлікту, що впливає на водну інфраструктуру в Україні, використання флокулянтів може забезпечити швидке реагування для пом’якшення проблем з якістю води, захищаючи здоров’я населення.

Доступність чистої питної води має вирішальне значення для добробуту та виживання населення України, особливо в умовах складних обставин, спричинених конфліктом, що триває.

Екологічні ініціативи
Добродари поєднують рекреацію та екологію, виступають за розвиток зеленого туризму в горах Прикарпаття. Наш центр розташований впритул до Національного природного парку “Гуцульщина”, створеного задля збереження, відтворення та раціонального використання біоресурсів, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історичну, наукову, пізнавальну, освітньо-виховну, естетичну та рекреаційну цінність